Schedule/Results

 

Date

Opponent

Location

Time (PT)

Result

Media

Aug. 24

Grays Harbor

Eugene, OR

2:00 pm

L 3-1

Video

Aug. 25

Skagit Valley #

at Springfield, OR

9:00 am

L 2-1

 

 

Grays Harbor #

at Springfield, OR

11:30 am

L 2-1

 

 

Wenatchee Valley #

at Springfield, OR

2:00 pm

L 2-1

 

 

Yakima Valley #

at Springfield, OR

5:45 pm

W 2-1

 

Aug. 26

South Puget #

at Springfield, OR

10:15 am

W 2-0

 

 

Olympic #

at Springfield, OR

11:30 am

L 2-0

 

Aug. 28

New Hope

at (NHC) Eugene, OR

7:00 pm

W 3-0

Video

Aug. 29

College of the Siskiyous

at Weed, CA

5:00 pm

W 3-1

Video

Aug. 30

Butte College

at Oroville, CA

6:00 pm

L 3-2

 

Aug. 31

Columbia Colege

at Sacramento, CA

2:00 pm

W 3-0

 

Aug. 31

College of Marin

at Sacramento, CA

4:00 pm

W 3-0

Video

Sept. 5

Pacific JV

Eugene, OR

6:30 pm

L 3-2

Video

Sept. 10

College of the Redwoods

Eugene, OR

6:30 pm

W 3-0

Video

Sept. 11

Pacific JV

at Forest Grove, OR

5:00 pm

W 3-1

Video

Sept. 14

Highline

at Walla Walla, WA

10:30 am

L 2-0

 

 

Walla Walla

at Walla Walla, WA

Noon

L 2-0

 

 

Shoreline

at Walla Walla, WA

3:00 pm

W 2-1

 

 

Blue Mountain

at Walla Walla, WA

8:00 am

L 3-1

 

 

Centralia

at Walla Walla, WA

12:00 pm

W 3-1

 

 

Linn-Benton

at Walla Walla, WA

4:00 pm

L 2-0

 

Sept. 19

Clackamas

Eugene, OR

6:30 pm

W 3-1

Video

Sept. 21

Chemeketa

at Salem, OR

6:30 pm

L 3-2

Video

Sept. 26

Mt. Hood

at Gresham , OR

6:30 pm

W 3-2

Video

Sept. 28

Clark

Eugene, OR

6:30 pm

W 3-0

Video

Oct. 05

SWOCC

at Coos Bay, OR

6:30 pm

L 3-1

Video

Oct. 06

Umpqua

Eugene, OR

6:30 pm

W 3-1

Video

Oct. 10

Linn-Benton

Eugene, OR

6:30 pm

L 3-0

Video

Oct. 12

Chemeketa

Eugene, OR

6:30 pm

W 3-2

Video

Oct. 16

New Hope

Eugene, OR

6:30 pm

L 3-2

Video

Oct. 19

Clackamas

at Oregon City, OR

6:30 pm

L 3-0

Video

Oct. 24

Clark

at Vancouver, WA

6:30 pm

W 3-0

Video

Oct. 26

Mt. Hood

Eugene, OR

6:30 pm

W 3-1

Video

Nov. 02

SWOCC

Eugene, OR

6:30 pm

W 3-2

Video

Nov. 03

Umpqua

at Roseburg, OR

1:00 pm

W 3-2

Video

Nov. 07

Linn-Benton

at Albany, OR

6:30 pm

L 3-0

Video